Sinerjik Yönetim Danışmanlığı ve Bilişim Hizmetleri Ltd.Şti.

0232 494 11 22

MobiPlus Analytic 

Kurum içerisinde ve kurum dışında tedarikçileri ve müşterilerine yönelik süreçlerdeki tüm iş zekâsı gereksinimlerini karşılayan uygulamalardan oluşur. Yoğun olarak; Veri Ambarı, Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM), Kategori Yönetimi, Depo Yönetim Sistemleri, Satış Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetim, Bütçeleme, B2B ve ERP sistem raporlama alanlarında kullanmaktadır.

mobiplus Reports
image

Verilere Çok Boyutlu Bakabilme Özelliği : Analizler sırasında yapılan kırılımlar, boyut olarak adlandırılır. Örnek olarak işlem miktarları, sayısal veriler, gruplamalar, tipler, türler, zaman parametreleri vb. MoBiPlus Analytic te bütün bu boyutlarla istenilen kriterlere uygun küp matrisleri anında oluşturulabilir.

Karmaşık Hesaplama Yetenekleri: MoBiPlus Analytic standart toplama, çıkarma, oranlama, vb. basit matematiksel işlemlerden çok daha kompleks istatiksel analizlerin yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

Veriye Hızlı ulaşma : Veri ambarından gün içerisinde yüzlerce rapor sorgusu yapılmakta ve yapılan sorgulamaların %80 ‘i 1 dakikanın altında gerçekleşmektedir. Bu raporlara örnek; anlık olarak alınabilen satış, karlılık analizleri, tedarikçi karlılıkları, sipariş analizleri, kıyaslamalar, karşılaştırmalar, LFL metotları gösterilebilir. Alınan raporlar temel ve ileri düzey istatistik metotları kullanılarak hazırlanmıştır. Verinin analiz edilebilmesi ile birlikte özet bilgiden detay bilgiye inilerek verinin kolayca incelenmesi, yönetimsel kararlarını daha kolay alınması ve geleceğe dair öngörülerini daha isabetli yapılması sağlanmaktadır.

İstatistiksel raporlar : Çeşitli istatiksel formüller kullanarak tedarikçilerin ürün gruplarına göre ciro, karlılık, geçmiş yıllar karşılaştırmaları, büyüme oranları, tedarikçi performansları anlık olarak izlenebilmektedir.

Görsellik : Kullanıcı dostu görsel arabirimler kullanılarak hazırlanmış özet ve grafiksel raporlar sistem tarafından otomatik olarak planlanmış zaman dilimlerinde gönderilebilmektedir.

image

MobiPlus Excel Add-in : Olap very ambarlarlarına Ulaşarak Excel platformundan ulaşarak raporunuzu görüntüleyebilir ve bu platformun tüm özelliklerini uygulayabilirsiniz. Excel ile tabloladığınız ve görselleştirdiğiniz raporlarınızı tek bir tıklama ile veri tabanınızdan güncelleyebilirsiniz.

Mobiexel

MobIPlus Designer : Rapor tasarlayabilir ve oluşturduğunuz raporlarınızı entegre web uygulamalarına dönüştürebilir, web uygulamalarında sık kullanılan filtre panelleri , dropdown list, check-box, combo-box, menü gibi birçok web öğesi ile raporları zengin ve estetik web uygulamalarına dönüştürebilir, verilerinizi arzu ettiğiniz filtre düzeyine indirgeyebilir, anında farklı tiplerde grafiklerle desteklenmiş özet veya detay tablolar elde edebilirsiniz.

Share Button
Translate »